Preddiplomski sveučilišni studiji

Uvjeti upisa i optimalan broj studenata

Preddiplomski studiji:

• Završeni četverogodišnji program srednje škole.
  • Upis na studij obavlja se temeljem javnog natječaja i obavljenog razredbenog postupka
  • Optimalan broj polaznika utvrđuje Fakultetsko  vijeće Fakulteta zdravstvenih studija u Mostaru
  • Razredbeni postupak provodi Povjerenstvo za upis studenata u I. godinu studija.

Razredbeni postupak temelji se na:
vrednovanju općeg uspjeha u srednjoj školi i razredbenom ispitu (provjera znanja testom)

Predmeti iz kojih se polaže razredbeni ispit su:

Preddiplomski sveučilišni studij sestrinstva i primaljstva:
Anatomija, Fiziologija i Njega bolesnika

Preddiplomski sveučilišni studij fizioterapije i radiološke tehnologije:
Anatomija, Fiziologija i Fizika

Preddiplomski sveučilišni studij sanitarnog inženjerstva:
Fizika, biologija i kemija

Temeljem rezultata razredbenog postupka Povjerenstvo za upis formira rang-listu za svaki studij i određuje pristupnike koji su, suglasno natječaju, stekli pravo upisa na Fakultet zdravstvenih studija. Pristupnici koji se upisuju na Fakultet zdravstvenih studija, a tijekom prethodnog školovanja nisu učili najmanje dvije godine latinski jezik, moraju najkasnije do kraja prvog semestra položiti ispit iz latinskog jezika u odgovarajućoj ustanovi.

Upis u I. godinu akademske 2017./2018. godine:

Preddiplomski sveučilišni studij R RP IZ
sestrinstvo 5 30 40
fizioterapija 5 55 /
radiološka tehnologija 5 35 /
sanitarno inženjerstvo 5 35 /
primaljstvo 5 25 15

R - redoviti studenti za koje sredstva osuguravaju nadležna županijska ministarstva prosvjete, znanosti, kulture i športa,
RP-redoviti uz plaćanje,
IZ – izvanredni studenti,

Prijave za upis za rujanski razredbeni rok primaju se od 26. lipnja do 1. srpnja 2017. od 9,00 do 12,00 sati

Prijave za razredbeni postupak pristupnici predaju u studentsku referadu prilažući potrebne dokumente:

- Izvadak iz matične knjige rođenih (ne može biti stariji od 6 mjeseci),
- Svjedodžbu o završnom ispitu (matura) i
- Svjedodžbe svih razreda četverogodišnje škole (svjedodžbe moraju biti originalne ili ako su originali predani na neki drugi fakultet, ovjerene kopije s potvrdom fakulteta gdje se nalaze originali. Pristupnici koji imaju strane svjedodžbe moraju priložiti rješenje Ministarstva prosvjete, znanosti, kulture i športa HNŽ (adresa Stjepana Radića 3/III) da im se te svjedodžbe priznaju za nastavak studija u BiH,
- Liječničko uvjerenje o psihofizičkim sposobnostima-original,
- Potvrda o prebivalištu - original,
- Dokaz o uplati troškova postupka razredbenog postupka u iznosu od 50 KM (uplata se vrši na žiro račun Fakulteta zdravstvenih studija pri UniCredit banci 3381002200097762)
- Popunjen formular koji se dobije na Fakultetu

Napomena: Nepotpune prijave neće se razmatrati, kao ni prijave dostavljene poštom.

Termin održavanja srpanjskog razredbenog postupaka:

Studij Termin
sestrinstvo
primaljstvo
radiološka tehnologija
fizioterapija
sanitarno inženjerstvo

UPISI NA FAKULTET

Studenti koji steknu pravo upisa na srpanjskom razredbenom postupku trebaju izvršiti upis na Fakultet u vremenu od do srpnja. 2017.godine od 8,30 do 12,30 sati, u protivnom gube pravo upisa. (Smatra se da su se upisali na neki drugi fakultet, njihovo mjesto se smatra slobodnim).

Prilikom upisa studenti trebaju priložiti sljedeće:

-      Indeks i upisni materijal (indeks i upisni materijal možete kupiti u "Ziral" knjižari koja se nalazi u Kampusu Sveučilišta),

-         Dvije fotografije (format 4x6),

-         Originalne dokumente (svjedodžbe, matura, potvrda o prebivalištu, izvadak iz matične knjige rođenih, liječničko uvjerenje),

-         Potvrda o prijavljenom boravku za strane državljane (izvaditi u Službi za poslove sa strancima, adresa: Bulevar Narodne revolucije 17),

-         Priznanicu o uplaćenim troškovima upisa.