Misija, vizija i ciljevi Fakulteta

88000 - Mostar

fzs@sve-mo.ba

Misija, vizija i ciljevi Fakulteta

Temeljni razlog postojanja Fakulteta je iskazan u ovim dokumentima, koji su usmjereni na osiguranje visokog standarda izvrsnosti u domenu obrazovanja u sestrinstvu, istraživanja u oblasti biomedicinskih znanosti i ostvarenju prvorazrednih standarda u liječenju i zdravstvenoj skrbi.

Misija Fakulteta zdravstvenih studija je poticanje razvoja, širenja i korištenja znanja  s područja zdravstva na lokalnoj i regionalnoj razini, uz prepoznatljivost  koja će biti atraktivna za domaće i strane studente, kao i najviše edukacijske standarde koji će osposobiti studente za rad u međunarodnom okruženju.

Vizija Fakulteta zdravstvenih studija je postati vodeća institucija u regiji, koja je uključena u europski prostor visokog obrazovanja.

U narednih pet godina Fakultet želi ostvariti:

1. promociju principa izvrsnosti u zdravstenoj i sestrinskoj edukaciji, istraživanju i zdravstvenoj njezi,
  2. edukaciju koja je temeljena na znanstvenim, etičkim i humanističkim principima,
  3. poboljšanju sposobnosti za prakticiranje zdravstvene njege, prevenciju bolesti i provođenju intervencija,
  4. edukaciju temeljenu na tri bolonjska ciklusa,
  5. razumijevanju i primjeni znanstvenih metoda, uz mogućnost znanstvenog istraživanja,
  6. uvođenje doživotnog učenja i učenja na daljinu,
  7. subspecijalističku edukaciju u skladu s potrebama regije, uz konzultaciju s ministarstvima obrazovanja.

Strateški ciljevi

1. Kontinuirano harmoniziranje nastavnog plana i programa u odnosu na nastavne planove i programe europskih sveučilišta.
  2. Primjena podučavanja prilagođenog studentima, kao i smještanje studenata u središte nastavnog procesa, uključujući cijelo životno učenje, korištenje suvremenih nastavnih metoda i mentorskog rada sa studentima.
  3. Doseg najviših obrazovnih standarda koji će osposobiti diplomante za rad u međunarodnim okvirima.
  4. Promoviranje studentske kreativnosti kombiniranjem različitih metoda učenja.
  5. Promoviranje znanosti temeljene na dokazima.
  6. Razvijanje temeljnih kompetencija u svim disciplinama.
  7. Utvrđivanje akademskih standarda temeljenih na mehanizmima osiguranja kvalitete.
  8. Stvaranje mreže partnerskih institucija kroz regionalnu i europsku sveučilišnu znanstvenu suradnju, kao i članstvo u europskim i svjetskim sveučilišnim udruženjima.
  9. Stvaranje i uključivanje generacije mlađih nastavnika u edukacijskom proces.
  10. Sudjelovanje u europskim projektima kojima je moguće financirati postdiplomske studije.